Дрезден: топ-10 пам’яток столиці Саксонії

Дрезден: топ-10 пам’яток столиці Саксонії

Дрезден — місто в східній частині Німеччини, столиця федеральної землі Саксонії. Дрезден знаменитий своєю унікальною бароковою архітектурою та є одним із найбільш відвідуваних міст Німеччини. Стара частина Дрездена сильно постраждала від бомбардувань під час Другої світової війни, проте пізніше велика частина будівель була відновлена. У нашому огляді — десять найцікавіших пам’яток, які варто відвідати в Дрездені.

Багато визначних пам’яток Дрездена зосереджені в Старому місті (Альтштадт), розташованому на лівому березі Ельби, тому прогулянку містом краще розпочати саме звідси.

Фрауенкірхе

Фрауенкірхе

Фрауенкірхе — лютеранська церква XVIII століття, розташована в центрі Альтштадта. Під час бомбардувань у 1945 році церква була майже повністю зруйнована й півстоліття залишалася у вигляді руїн як нагадування про жахи війни. Тільки після возз’єднання Німеччини церква була відновлена. Під час реставрації були використані кілька тисяч осколків і каменів зі старої споруди, які зберегли городяни. Деякі з них можна побачити на фасаді будівлі — вони виділяються більш темним кольором.

Панно Фюрстенцуг

Панно Фюрстенцуг

Неподалік від Фрауенкірхе розташоване величезне панно Фюрстенцуг («Хода князів»), що складається з 25 тисяч порцелянових плит. На панно зображена хода 35 князів Саксонії в хронологічному порядку їхнього правління. Панно створив у 1872-1876 рр. художник Вільгельм Вальтер. Це одна з небагатьох пам’яток Дрездена, яка майже не постраждала в результаті бомбардувань.

Замок-резиденція

Замок-резиденція

Однією з найстаріших споруд Дрездена є замок-резиденція, розташований в історичному центрі міста. Замок був побудований у XV столітті й довгий час служив резиденцією саксонським курфюрстам. Найвищою частиною замку є вежа доглядача, висота якої перевищує 100 метрів. Зараз у замку зберігається величезна колекція коштовностей «Зелене склепіння», яка налічує кілька тисяч унікальних творів мистецтва. Заснував колекцію Саксонський правитель і король Польщі Август Сильний, який є однією з найяскравіших історичних постатей Дрездена.

Палац Цвінґер

Палац Цвінґер

Палац Цвінґер — архітектурний комплекс у стилі бароко з великим внутрішнім садом, спроектований придворним архітектором Маттеусом Даніелем Пеппельманном. Приміщення палацу в різний час використовувалися як оранжерея, виставкова галерея і фестивальна арена Дрезденського суду. Сьогодні Цвінґер являє собою музейний комплекс, до якого входять «Галерея старих майстрів», Дрезденська порцелянова колекція і відділення Королівського кабінету математичних і фізичних інструментів.

Хофкірхе

Хофкірхе

Хофкірхе — кафедральний собор у стилі бароко, розташований на набережній Ельби поруч із замком-резиденцією. Собор був побудований у середині XVIII століття італійським архітектором Кьявері. У підвальному приміщенні собору розташована родинна усипальниця правителів Саксонії.

Замок Пільнітц

Замок Пільнітц

Замок Пільнітц — відреставрований палац у стилі бароко, розташований у східній частині Дрездена на березі Ельби. Замок багато років служив резиденцією правителям Саксонії. Пільнітц складається з трьох частин: Палацу Ріверсайд, Верхнього палацу й Нового палацу, й оточений прекрасними англійськими садами. Вхід на територію Пільнітц безкоштовний, тому ці сади є улюбленим місцем відпочинку місцевих жителів. У замку Пільніц розташовуються експозиції двох музеїв: Палацового музею й Музею мистецтв і ремесел.

Тераса Брюля

Тераса Брюля

Тераса Брюля — ділянка набережної в центрі Дрездена, що тягнеться від моста Кароли до моста Августа. Тераса Брюля є популярним місцем прогулянок місцевих жителів і відома як «Балкон Європи». Колись на місці тераси розташовувалися захисні вали Дрездена. У середині XVIII століття граф Брюль, який отримав цю ділянку як подарунок, розбив тут чудовий сад. Пізніше сад перейшов у власність міста, а на його території відкрилися кафе. Сьогодні відвідувачі можуть прогулятися по набережній і насолодитися чудовими видами. На терасі розташовуються кілька історичних будівель, у тому числі Академія мистецтв і Верховний суд Саксонії. Також тут розташований музей Альбертінум.

Музей Альбертінум

Музей Альбертінум

Альбертінум — музей сучасного мистецтва, розташований в однойменному особняку епохи Відродження. Особняк був названий на честь короля Альберта, який правив Саксонією наприкінці XIX століття. У музеї проходять як постійні, так і тимчасові виставки. Тут розташовується галерея «Нові майстри», а також вражаюча колекція скульптур.

Йеніце

Йеніце

Якщо ви будете прогулюватися по набережній Ельби, ви обов’язково звернете увагу на грандіозний будинок, що нагадує мечеть. Це будівля колишньої сигаретної фабрики Йеніце, яка була побудована в східному стилі для того, щоби підкреслити екзотичне походження тютюну, який тут виготовлявся. Зараз будівля фабрики використовується під офіси, а у величезному куполі розташовується ресторан.

Опера Земпера

Опера Земпера

Будівля Опери Земпера, розташована в центрі Дрездена поруч із Цвінгером і замком-резиденцією, є яскравим прикладом архітектури бароко. Будівля опери була побудована в 1841 році за проектом відомого німецького архітектора Готфріда Земпера. За свою історію будівля опери кілька разів руйнувалася: в 1869 році пожежа пошкодила частину споруди, а в 1945 році в результаті бомбардування союзників була знищена більша його частина. Знову приймати відвідувачів опера змогла тільки через 40 років, коли будівля була повністю відновлена.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.