Чівіта ді Баньореджо: середньовічна перлина на скелі

Чівіта ді Баньореджо: середньовічна перлина на скелі

Чівіта ді Баньореджо — одна з найбільш незвичайних пам’яток Італії. Це чарівне середньовічне місто, розташоване в центральній Італії, в 120 кілометрах від Риму.

Місто було засноване у VI столітті до н.е. етрусками. Місто побудоване на скелі, що височіє над глибоким каньйоном. Після сильного землетрусу в 1695 році жителі стали масово переселятися до сусіднього Баньореджо. Вітер і зсуви продовжували руйнувати місто, і поступово воно майже повністю спорожніло. Сьогодні в Чівіті ді Баньореджо майже не залишилося жителів, тільки сім осіб проживають тут цілий рік. Італійці стали називати Чівіту ді Баньореджо «вмираючим містом».

Чівіта ді Баньореджо

Площа скелі, на якій стоїть місто, під впливом сил природи поступово зменшується, немов морозиво, що тане в літню спеку. Чівіта ді Баньореджо практично розташована на острові, потрапити до міста можна по єдиному мосту довжиною 300 метрів, який був побудований п’ятдесят років тому. Продукти харчування й інші товари доставляють на мопедах.

Міст, яким можна дістатися до Чівіти ді Баньореджо

В останні роки, з розвитком туризму, місто стало користуватися великою популярністю. До Чівіти ді Баньореджо хлинув потік туристів. Крихітне містечко, у якому практично ніхто не живе, у рік відвідують до 800 000 туристів. Сюди масово стали приїжджати японські туристи після того, як режисер Хаяо Міядзакі зобразив місто в одному зі своїх анімаційних фільмів.

Чівіта ді Баньореджо є єдиним містом в Італії, за відвідування якого потрібно платити. З кожного туриста влада міста бере 3 євро в будні дні і 5 євро в неділю або у святкові дні.

Прогулянка містом серед середньовічних споруд нагадує подорож у часі. Тут напрочуд тихо, попри велику кількість туристів.

Чівіта ді Баньореджо

Візит до міста починається з Романської арки, яка була побудована етрусками 2500 років тому. На Сан-Донато, центральній площі міста, розташовані дзвіниця й церква, побудована в V столітті. У церкві зберігається стародавнє розп’яття, яке вважається чудотворним.

Від площі головною дорогою міста ви можете потрапити до Саду Марії, звідки відкриваються казкові види на долину, що лежить внизу.

У східній частині міста розташована серія печер, одна з яких була перетворена на каплицю, яка називається Каплиця ув’язнених.

Невеликі вузькі вулички міста, оточені кам’яними будинками, ретельно підтримуються. У місті є кілька готелів, де можна залишитися на ніч, а також кілька ресторанів і магазинів із сувенірами.

У Чівіті ді Баньореджо проходить кілька цікавих заходів, у яких можна взяти участь. У першу неділю червня відзначається день покровителя міста. Влітку тут проходить джазовий фестиваль Tuscia Jazz Festival. А кожного другого вересня влаштовуються гонки на диких ослах.

Як дістатися до Чівіти ді Баньореджо

З Рима поїздом можна доїхати до Орв’єто, Монтефьясконе або Вітербо. З цих міст до Чівіти ді Баньореджо ходять автобуси. Квиток на автобус буде коштувати від 2 до 7 євро.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.