Чарівні ландшафти Елдхрун в Ісландії

Чарівні ландшафти Елдхрун в Ісландії

Елдхрун (Eldhraun) — один із найкрасивіших і найдивовижніших ландшафтів Ісландії. Елдхрун являє собою велику рівнину на півдні Ісландії, у національному парку Скафтафелл, у безпосередній близькості від Ватнайокулла й піщаної рівнини Скедарарсандур.

Територія рівнини, площа якої становить 565 квадратних кілометрів, була покрита лавою під час виверження вулкана Лакі в 1783 році. Звідси й назва, яке в перекладі означає «Вогняна лава».

Виверження вулкана Лакі — найбільше з коли-небудь відомих в історії. Виверження тривало кілька місяців. Висота фонтанів лави досягала 1400 метрів у висоту. У результаті рівнина навколо вулкана була покрита шаром лави завтовшки у 12 метрів.

Виверження вулкана мало катастрофічні наслідки. Крім Ісландії, де загинуло 20% населення, воно вплинуло також і на життя іншої частини Європи. Викиди в атмосферу величезної кількості пилу призвели до тимчасового похолодання в північній півкулі. У Великобританії через випадання вулканічного пилу загинуло понад 10 тисяч осіб. У Франції похолодання викликало втрату врожаю й дефіцит продовольства. Вважається навіть, що наслідки виверження вулкана Лакі послужили поштовхом до початку Французької революції.

Після виверження вулкана лавове поле поступово обросло різними видами моху, особливо прибережна частина рівнини, що має більш сприятливий клімат. Покриті мохом поля лави можна зустріти в Ісландії всюди, але лавове поле Елдхрун є одним із найбільших у своєму роді у світі.

Вкрита мохом рівнина тепер виглядає заспокійливо, зараз і не скажеш, що колись тут вирувала стихія. Пейзаж приголомшливий і ні на що не схожий. Під час прогулянки по товстому м’якому шару моху виникають відчуття, ніби потрапив у дивну скандинавську казку.

Чарівні ландшафти Елдхрун в Ісландії

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.