Бухта Халонг: туристична перлина В’єтнаму

Бухта Халонг: туристична перлина В’єтнаму

Халонг — мальовнича бухта, розташована в північно-східній частині В’єтнаму. Назва бухти з в’єтнамського перекладається як «місце, де дракон спустився в море». Бухта має берегову лінію протяжністю 120 кілометрів і складається з тисячі островів, вапнякових скель, сталактитових печер і унікальних рибальських селищ. Бухта Халонг є найбільш відвідуваною пам’яткою В’єтнаму, і у цій статті ми розповімо, що саме вона може запропонувати туристу.

Місто Халонг

Місто Халонг

Місто Халонг розташоване на березі однойменної бухти, в 178 кілометрах від Ханоя. Місто складається з двох частин, які з’єднані мостом. В основному туристична інфраструктура зосереджена в західній частині Халонга.

Головною родзинкою міста є найбільша у світі канатна дорога, яка була відкрита у 2016 році. Протяжність маршруту складає 2165 метрів. Вежі, між якими натягнуті троси канатної дороги, розташовані по обидва боки затоки. Одна вежа має висоту 123 метри, інша — майже 189. У вагончику канатної дороги, який одночасно вміщує до 230 пасажирів, можна здійснити незабутню подорож над бухтою. Нижній термінал канатної дороги розташований у районі Бай-Чай, біля вершини пагорба Ба-Ді. Поруч розташоване найбільше колесо огляду, з якого також відкривається чудовий вид на затоку.

Бухта Халонг

Пляжі

Пляжі у затоці Халонг

У затоці Халонг є кілька невеликих пляжів, на яких можна відпочити й позасмагати, милуючись водночас чудовими пейзажами. Серед найбільш відомих пляжів — Туан-Чау, Тіптоп, Ба-Трай-Дао, Нгок-Вунг і Сой-Сим. Пляжі розташовані на різних островах, розкиданих по всій затоці. Дістатися до них самостійно ви не зможете, тому краще замовляти одноденні або багатоденні тури, які включають крім інших видів відпочинку й відвідування пляжу.

Печери

Печери у затоці Халонг

У вкритих лісами гірських хребтах бухти Халонг приховано безліч цікавих печер усіх форм і розмірів. Серед найбільш відомих — печери Тьєн-Кунг (печера Небесного палацу) і печера Дау-Го. Для туристів організовані круїзи, програма яких включає відвідування печер. Замовити такий круїз можна в порту Туан-Чау.

Бухта Халонг

Плавучі селища

Плавучі селища у затоці Халонг

Однією з цікавих особливостей бухти є розташовані тут унікальні плавучі селища. Найбільш відомі — Куа-Ван, Вунг-Вьенг, Конг-Дам і Ба-Ханг.

Плавуче селище складається з кількох десятків різнокольорових будиночків, встановлених на плотах, і безлічі човнів. У таких поселеннях живуть рибалки й ловці перлів, а також їхні сім’ї.

Відвідування такого поселення, оточеного мальовничими скелями, дозволить вам ближче познайомитися з місцевою культурою й повсякденним життям і подарує незабутній досвід.

Острів Катба

Острів Катба

Більшу частину півдня бухти Халонг займає архіпелаг Катба, який складається з 367 островів. Найбільшим островом в архіпелазі є острів Катба, на якому розташований однойменний національний парк. Острів цікавий своїми мальовничими затоками й дикою природою у внутрішній частині острова. Також тут є три пляжі й кілька невеликих внутрішніх озер. Колись на острові розташовувалися декілька військових об’єктів, які зараз не функціонують і відкриті для відвідування.

Прогулянка на каяку

Прогулянка на каяку у затоці Халонг

Чудовий спосіб дослідити бухту й дістатися до найцікавіших куточків — прогулянка на каяку. Смарагдові води бухти Халонг зі спокійними приливами ідеально підходять для прогулянки на човні від одного острова до іншого.

Більшість бюджетних і середніх за ціною круїзів бухтою Халонг включають у себе безкоштовну прогулянку на каяках, проте на деяких маршрутах береться окрема плата за користування каяком.

Як дістатися

З Ханоя до бухти Халонг можна доїхати автобусом. Поїздка триватиме шість годин і обійдеться приблизно в 8 доларів.

З Києва до Ханоя з однією пересадкою літають такі авіакомпанії: МАУ, Turkish Airlines, Emirates, Qatar Airways і Air France.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.