Безвізовий режим з Україною: усе, що ви хотіли знати

Безвізовий режим з Україною: усе, що ви хотіли знати

Здійснилося, Європарламент схвалив безвізовий режим для України. 17 травня в Страсбурзі президент Європарламенту Антоніо Таяні підпише законодавчий акт, який дозволить українцям перетинати кордон за спрощеною процедурою. Документ почне діяти після публікації в офіційному журналі Євросоюзу.

Все про безвізовий режим

Як працює безвізовий режим?

Скористатися безвізом можуть усі, у кого є біометричний закордонний паспорт. Це було найголовнішою умовою для отримання безвізового режиму. На чіпі біометричного паспорта записані відбитки пальців, підпис і ваше фото.

Громадяни України зможуть безперервно перебуває на території країн Євросоюзу до 90 днів кожні 180 днів. Але зверніть увагу, якщо ви хочете затриматися на більш тривалий термін, доведеться оформляти візу.

Правила перебування

Які документи необхідні для поїздки?

На кордоні у вас попросять біометричний паспорт, документи, що підтверджують мету вашого візиту, квитки назад, підтвердження, що у вас достатньо фінансів, страховий поліс і страховку на транспортний засіб, якщо ви їдете автомобілем. Ніяких довідок про несудимість та іншого більше не потрібно.

Документи для безвізового перетину кордону

Навіть виписка з банку не знадобиться. Щоб підтвердити наявність грошей, досить показати готівку або пред’явити карту однієї або декількох міжнародних платіжних систем. Для підтвердження кредитного ліміту або наявності коштів іноді прикордонник може попросити вас зателефонувати до банку.

Оплачені квитки та проживання також є підтвердженням вашої платоспроможності.

До яких країн полетіти?

Завдяки безвізовому режиму відкриті кордони 34 країн. Це держави Шенгенської зони й асоційовані члени Шенгену — Норвегія, Ісландія, Ліхтенштейн і Швейцарія.

А ось щоб потрапити на територію Великобританії та Ірландії, усе одно необхідна віза цих країн.

Безвізові країни

Завдяки безвізовому режиму українці можуть відвідати практично всі країни Європи без зайвої паперової тяганини.

Про що ще треба знати?

Якщо у вашого закордонного паспорта ще не закінчився термін дії, ви можете ним користуватися, але для цього доведеться оформляти візу. Усі відкриті візи дійсні до закінчення їхнього терміну дії.

Безвізовий режим не дає права на роботу, проживання та навчання довше, ніж 90 днів. Звичайно, відвідувати лекторії або короткочасні курси можна, мова йде саме про довгострокове навчання. А ось знаходити підробіток навіть на ці три місяці забороняється.

Що треба знати про безвіз

Не варто боятися їхати подорожувати. Головне — це чесно і впевнено відповідати на всі питання прикордонної служби. Зруйнуємо ще один міф. Навіть якщо в паспорті є віза, усе одно можуть не пропустити до країни, вона не дає стовідсоткової гарантії успішної подорожі. Адже якщо прикордонник вирішить, що мандрівник десь вказав неправдиві дані або є підозри, наприклад, що турист залишиться працювати нелегально, перевіряльник відправить людину назад.

Не бійтеся подорожувати і відкривати для себе світ. А якщо ще не вибрали напрямок, куди хочете полетіти, ось вам список нових рейсів у 2017 році.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.