Авіньйон: головні визначні пам’ятки й культурні заходи

Авіньйон: головні визначні пам’ятки й культурні заходи

Авіньйон — історичне місто на південному сході Франції, розташоване на березі річки Рони. Авіньйон є одним із центрів мистецтва й культури Франції, також місто відоме своїми архітектурними пам’ятками. Авіньйон є чудовим відправним пунктом для знайомства з Провансом.

Відвідування Авіньйона неможливо уявити без огляду його головної визначної пам’ятки — Папського палацу. Папський палац був резиденцією семи пап у період з 1309 року, коли Папа Клемент V перемістив папський суд із Риму в Авіньйон, до 1377 року. Цей період став відомий в історії як «Авіньйонський полон пап».

Папський палац є найбільшою готичною будівлею у світі. Здалеку палац нагадує гігантський казковий замок.

Папський палац у Авіньйоні

Папський палац у Авіньйоні

У Папському палаці щороку проходить найважливіша культурна подія міста — Авіньйонський театральний фестиваль. Вистави проходять у внутрішньому дворі під відкритим небом.

Палац відкритий для відвідувань. Ви можете здійснити прогулянку по 25 основних його залах.

Поруч із Папським палацом розташований Авіньонский собор (Нотр-Дам-де-Дом), побудований у другій половині XII століття. Найбільш характерною деталлю собору є позолочена статуя Діви Марії, встановлена ​​на вежі дзвіниці. У приміщенні собору розташований мавзолей папи Іоанна XXII, який вважається одним із кращих зразків готичного мистецтва XIV століття.

Авіньонский собор

Ще одним знаковим місцем Авіньйона, крім Папського палацу, є міст Сен-Бенезе. Міст був побудований в XII столітті і спочатку складався з 22 прольотів. У результаті сильної повені, яка сталася в 1669 році, велика частина моста була зруйнована, і до наших днів збереглися тільки чотири прольоти.

Міст Сен-Бенезе

Зараз міст відкритий для публіки. Відвідування платне, у вартість квитків входить також відвідування музею Le Pont Retrouvé, у якому представлені тривимірні експонати й мультимедійні презентації про історію моста.

Фортечні стіни Авіньйона, які були побудовані в XIV столітті й до тепер оточують місто, є одним із кращих зразків середньовічних укріплень.

Фортечні стіни Авіньйона

В Авіньйоні є кілька музеїв із вражаючими колекціями. Одним із найвідоміших є Musée de Petit Palais, який володіє неймовірною колекцією картин, до якої входять кілька італійських шедеврів, починаючи з XIII і до XV століття.

Обов’язково посидьте за філіжанкою кави в одній із вуличних кав’ярень на тінистій площі Place de l’Horloge. Це приємне місце для відпочинку в центрі Авіньйона, поруч із Папським палацом. У вас буде чудова можливість насолодитися архітектурою міста в невимушеній обстановці.

Авіньйон

Авіньйон

Авіньйон

Авіньйон відомий своїми культурними заходами та фестивалями. Крім театрального фестивалю, який ми вже згадували, варто зазначити також Авіньонский джазовий фестиваль, який проходить у серпні. Цей фестиваль вважається «стартовим майданчиком» для джазових музикантів-початківців зі всієї Європи. У вересні в Авіньйоні проходить Середньовічний фестиваль, у жовтні — фестиваль блюзу, а з початку грудня до середини січня — традиційний різдвяний ярмарок.

Як дістатися до Авіньйона

Найближче велике місто з міжнародним аеропортом — Марсель. З Марселя до Авіньйона можна доїхати швидкісним поїздом TGV, час у дорозі складе приблизно півтори години. Вартість квитків — від 15 до 20 євро. З Ліона або Ніцци поїздом їхати приблизно на годину довше, вартість квитків складе 25-58 євро.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.