Ашаффенбурґ: «Баварська Ніцца»

Ашаффенбурґ: «Баварська Ніцца»

Ашаффенбурґ — містечко в Німеччині, на південному заході Баварії. Ашаффенбурґ розташований на обох берегах Майна на західному кордоні Нижньої Франконії, у 42 кілометрах від Франкфурта.

Ашаффенбурґ відомий численними ярмарками і фестивалями, чудовими палацами, розкішними парками й майже середземноморським кліматом. Завдяки м’якому, сонячному клімату Ашаффенбурґ часто називають «Баварською Ніццою».

До Ашаффенбурґа можна їхати в будь-яку пору року. Навесні ви зможете насолодитися прогулянкою серед квітучих магнолій, влітку — відвідати розкішний Помпеянський палац, восени — провести час в англійському ландшафтному парку, найстарішому в Баварії, а взимку — познайомитися з роботами Кранаха, Грюневальда, Кірхнера й Шада в замку Йоганнесбург.

Ашаффенбурґ досить компактне місто, усі його визначні пам’ятки можна обійти пішки.

Головною визначною пам’яткою Ашаффенбурґа є замок Йоганнесбург, побудований в 1605-1614 роках архієпископом Йоганном Швайхардом фон Кронбергом. Цей замок, побудований із червоного пісковика, є однією з найбільш значних і красивих будівель епохи Відродження в Німеччині.

Замок Йоганнесбург

Замок являє собою величну симетричну споруду, розташовану на терасі з видом на річку. Чотири триповерхових крила оточують майже квадратний внутрішній двір. На кожному з чотирьох зовнішніх кутів розташовані вежі. До північного крила замку прибудована каплиця.

Замок Йоганнесбург

Замок відкритий для відвідувань. Тут працюють кілька музеїв: Державна галерея Ашаффенбурґ, картинна галерея з роботами Лукаса Кранаха Старшого й Муніципальний музей. Також у замку регулярно проходять виставки художників Ашаффенбурґа.

У замку Йоганнесбург розташована найбільша у світі колекція архітектурних моделей із корку. Колекція складається з чудових детальних репродукцій будівель стародавнього Риму, серед яких є копії Колізею, Пантеону, тріумфальних арок імператорів Тита, Септимія Севера й Костянтина, воріт Порта Маджоре й піраміди Цестія. Моделі були виготовлені в 1792-1854 роки придворним кондитером Карлом Меєм і його сином Георгом. Корок став ідеальним матеріалом для імітації обвітрених кам’яних стін стародавніх споруд.

У декількох сотнях метрів на захід від замку розташований Помпеянум (Pompeiianum) — копія давньоримської вілли. Помпеянум був побудований у 1840-х роках на замовлення короля Людвіга I, натхненного розкопками в Помпеях. Будівля вілли оточена середземноморським садом, який був закладений у середині XIX століття.

Pompeiianum

З 1994 року в Помпеянумі виставляються оригінальні твори римського мистецтва з фондів Державної колекції антикваріату й мюнхенського музею Глиптотека.

Ще однією відомою пам’яткою Ашаффенбурґа є парк Шьонбуш з однойменним замком. Парк був спроектований наприкінці XVIII століття як англійський ландшафтний сад для архієпископа Майнца.

Замок Шьонбуш, спочатку відомий як Kurfürstlicher Pavillon («Виборчий павільйон»), був побудований в 1778-1782 роки за проектом придворного архітектора Емануеля Херігойена. Замок складається з десяти кімнат із меблями в стилі Луї-XVI. У колишньому будинку кухні зараз розташована виставка під назвою Alles scheint Natur, присвячена історії парку.

Крім замку, у парку розташовані ще кілька будівель, серед яких «Червоний міст», «Філософський будинок», «Храм дружби», пастуший будиночок, обідній павільйон, а також оглядова вежа на штучному пагорбі й «Диявольський міст».

У XIX столітті в парку був створений лабіринт із живоплоту.

У старій оранжереї в східній частині парку розташовується знаменитий театр комедії Хофгартен Кабаретта, а також два ресторани й пивний сад.

Навесні головною окрасою парку є квітучий гай, який складається з понад 40 магнолій, деяким із яких понад сто років.

Для знайомства з архітектурою Ашаффенбурґа краще за все відправитися на прогулянку до старої частини міста. Маршрут від палацу Йоганнесбург до ратуші проходить через лабіринт вузьких вуличок, де в старовинних фахверкових будинках на вас чекатимуть традиційні бари, винні таверни й дивні ресторанчики.

Вулиці Ашаффенбурґа:

Вулиці Ашаффенбурґа

Вулиці Ашаффенбурґа

Вулиці Ашаффенбурґа

Вулиці Ашаффенбурґа

У центрі Ашаффенбурґа розташована церква Св. Петра й Олександра (Kollegiatsstift St. Peter und Alexander). Це найстаріша церква міста, вона була заснована в X столітті. Головна будівля церкви являє собою хрестоподібну базиліку, виконану в романському стилі і стилі ранньої готики. Будівництво базиліки було завершено в XII столітті. Наприкінці XV століття була добудована висока готична вежа.

Церква Св. Петра й Олександра

Найвідомішими творами мистецтва в церкві є картини «Штуппахська мадонна» і «Плач Христа» художника епохи Відродження Маттіаса Грюневальда.

«Штуппахська мадонна»:

«Штуппахська мадонна»

На північній стіні проходу розташоване велика романське розп’яття, яке датується X століттям.

У самому серці старого міста розташована Театральна площа (Theaterplatz). Сучасна будівля театру, фонтани, гігантський сонячний годинник, які розташовані на площі в оточенні оливкових і лимонних дерев, а також невеликих олеандрових кущів, створюють вражаючий ансамбль.

Сонячний годинник Ашаффенбурґа є найбільшими в Європі. Світло, що генерується комп’ютером, імітує рух сонця, тому навіть вночі можна побачити тінь, яку відкидає величезний шестиметровий стрижень.

У розташованому поруч інформаційному центрі ви можете ознайомитися з цікавими фактами про астрономію й сонячні годинники.

Сучасний скляний фасад на протилежному боці площі належить муніципальному театру, заснованому в 1811 році. Театр може похвалитися одним із найкрасивіших неокласичних залів Німеччини.

Коли б ви не приїхали до Ашаффенбурґа, тут обов’язково буде проходити якийсь ярмарок, фестиваль або інший культурний захід. Щосереди та щосуботи на ринок Aschaffenburger Wochenmarkt, який існує з XII століття, з’їжджаються торговці не тільки з різних регіонів Німеччини, а й з інших країн. З лютого до червня, а також у жовтні на ринковій площі діє міський ярмарок. В останній уїк-енд серпня в Ашаффенбурзі проходить щорічний Міський фестиваль.

Як дістатися до Ашаффенбурґа

Найближчий міжнародний аеропорт розташований у Франкфурті-на-Майні, у 42 кілометрах від Ашаффенбурґа.

З Франкфурта до Ашаффенбурґа можна дістатися поїздом, який відправляється через кожні 2 години. Сідати потрібно на центральному залізничному вокзалі. Вартість квитків складе від 15 до 22 євро.

На автомобілі з Франкфурта до Ашаффенбурґа можна доїхати за 40-45 хвилин по шосе А3. Можна також скористатися послугами таксі й замовити трансфер з аеропорту Франкфурта. Така поїздка буде коштувати від 80 до 100 євро.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.