Аннесі: маленька Венеція в Альпах

Аннесі: маленька Венеція в Альпах

Аннесі — маленьке чарівне містечко у Франції, розташоване на березі оточеного Альпами однойменного озера. Аннесі розташоване в 440 км на південний схід від Парижа і в 35 км на південь від Женеви.

Через стару частину міста численними каналами протікає одна з найкоротших річок Європи — Тью. Канали оточені красивими старими будівлями в пастельних тонах. Річка огинає квартали старого міста й утворює острівці, з’єднані арочними мостами, які влітку й навесні прикрашені квітами. За ці мальовничі канали й маленькі мости Аннесі називають альпійською Венецією.

Головною визначною пам’яткою міста є маленький замок Palais de l’Isle, розташований на невеликому острові в самому центрі міста. Palais de l’Isle був побудований в 1132 році й за свою довгу історію використовувався для різних цілей. Тут розташовувалася резиденція правителя Аннесі, монетний двір, міський суд і міська в’язниця. Сьогодні в ньому розташований невеликий музей, присвячений місцевій історії та архітектурі.

Palais de l'Isle

Навпроти Palais de l’Isle розташований міст Перрі (Perrière Bridge), який з’єднує дві частини старого міста. Завдяки квітам на мосту й барвистим старовинним фасадам міст Перрі користується великою популярністю в туристів як об’єкт для фотозйомки.

Міст Перрі (Perrière Bridge)

Над старою частиною міста височіє середньовічний замок Château d’Annecy. Замок був побудований між XII і XVI століттями і служив резиденцією графів Женеви й герцогів Женев’єв-Немур, а пізніше герцогів Савойї. Кілька разів замок страждав від сильних пожеж і був покинутий в XVII столітті. Після реставрації замок використовувався як казарма до 1947 року. У 1953 році влада міста викупили замок і відкрили в ньому музей.

Château d'Annecy

Кращий спосіб провести час в Аннесі — поблукати казковими вузькими вуличками й мостами. Посидіти в одному з ресторанів чи кав’ярень, багато з яких виставляють столики прямо на набережну, і помилуватися мальовничими каналами.

Аннесі

Аннесі

Аннесі

Аннесі

У теплу пору року можна відправитися на прогулянку на човні озером Аннесі, яке вважається найчистішим у Європі. Вартість годинної прогулянки становить для дорослих 14,2 євро і 9,60 євро для дітей. Маршрут проходить по периметру озера повз мальовничі містечка, розташовані біля підніжжя гірських вершин.

Озеро Аннесі:

Озеро Аннесі

Як дістатися до Аннесі

У даний час аеропорт Аннесі не приймає регулярні авіарейси. Найближчим великим міжнародним аеропортом є аеропорт Женеви. Від аеропорту до Аннесі можна дістатися на автобусі T72 компанії Transalis, час у дорозі складе півтори години. Вартість квитків в один бік — від 10,50 до 12,60 євро.

Трохи далі розташований Ліонський аеропорт імені Сент-Екзюпері, який також приймає міжнародні рейси з багатьох країн. З аеропорту Ліона до Аннесі можна дістатися поїздом TGV, час у дорозі складе менше 2 годин. Також між Ліоном і Аннесі курсує автобус компанії OUIGO, час у дорозі — 1 година 45 хвилин.

З Парижа до Аннесі ходить прямий потяг. Залізничний вокзал в Аннесі розташований у центрі міста.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.