Амман: головні визначні пам’ятки й музеї

Амман: головні визначні пам’ятки й музеї

Амман — столиця й найбільш густонаселене місто Йорданії, розташоване в північно-центральній частині країни. Амман є досить популярним туристичним напрямком, щорічно його відвідують понад півтора мільйони туристів. Це четверте за відвідуваністю арабське місто.

Найвідоміші історичні пам’ятники столиці Йорданії зосереджені в старій частині міста в районі, відомому як Цитадель. Тут розташована найвища точка міста — пагорб Джебель-ель-Калаа.

Біля підніжжя схилу, вздовж Хашимітської площі, розташований Римський театр Аммана. Театр був побудований в II столітті за часів Римської імперії, коли місто було відоме як Філадельфія.

Римський театр Аммана

На крутих сходинках театру могли розміститися до 6000 глядачів. Будова була розділена на три горизонтальні секції. На рівні землі були передбачені два входи, один із яких вів до майданчика для музикантів, а інший — до сцени. Позаду цих входів тепер розташовані Йорданський музей народних традицій і Йорданський музей фольклору.

Театр зараз використовується як місце проведення культурних заходів, серед яких Міжнародний книжковий ярмарок в Аммані, церемонія вручення призів у Амманському марафоні й музичні концерти, передусім музичний фестиваль Аль-Балад.

Неподалік від Римського театру розташований Храм Геркулеса, від якого до наших днів збереглися тільки кілька колон і фундамент. Храм будувався імовірно в той же період, що й Римський театр.

Храм Геркулеса

Розміри храму складають 30 на 24 метри. На портику збереглися шість колон заввишки до 10 метрів. Оскільки залишків додаткових колон немає, археологи вважають, що храм не був добудований, а залишки мармуру були використані для будівництва розташованої поблизу Візантійської церкви.

Поруч із храмом була побудована статуя Геркулеса заввишки понад 12 метрів. Ймовірно, статуя була зруйнована під час землетрусу. Від неї збереглися лише фрагменти руки Геркулеса — три пальці і ​​лікоть.

Храм Геркулеса

Однією з найяскравіших пам’яток Аммана можна назвати мечеть короля Абдалли I. Мечеть була побудована в період з 1982 до 1989 роки. Кругла будівля мечеті увінчана прекрасним куполом із блакитною мозаїкою.

Мечеть короля Абдалли I

Туристам дозволено відвідувати мечеть. У чоловіків повинні бути довгі штани, а жінки повинні прикривати голову, руки й ноги. Відвідувачкам безкоштовно надають одяг із каптуром.

У районі Джабал-Амман розташована знаменита Райдужна вулиця й один із найвідоміших у Йорданії вуличних ринків Souk Jara. Тут ви знайдете твори місцевих ремісників, предмети антикваріату, твори мистецтва, а також одяг і продукти. Також тут часто проводяться концерти й культурні заходи. Ринок працює з 10 ранку до 10 вечора кожну п’ятницю в літні дні, із середини травня до початку вересня.

З музеїв Аммана насамперед варто відвідати побудований у 2014 році Музей Йорданії. Музей розташований у районі Рас-ель-Айн. Колекція музею містить велику частину зроблених у Йорданії цінних археологічних знахідок, серед яких деякі сувої Мертвого моря, статуї часів неоліту й копія стели царя Меша.

Цікавою експозицією може похвалитися Королівський автомобільний музей, розташований поруч із громадськими парками Аль-Хусейн. Музей був створений королем Абдуллою у 2003 році. Тут ви зможете познайомитися з рідкісною колекцією транспортних засобів Йорданії, від автомобілів Хусейна бін Алі, які прибули в Амман в 1916 році, до сучасних спортивних автомобілів.

У музеї також є ровер, який використовувався для зйомок фільму «Марсіянин», що проходили в йорданській пустелі Ваді-Рам. Ровер був подарований Йорданії у відповідь на гостинність, з якою Йорданія зустріла знімальну команду.

Амман вважається одним із найліберальніших міст в арабському світі. Місто стало одним із найпопулярніших місць для західних експатріантів і студентів, які прагнуть жити, вчитися і працювати на Близькому Сході. Тому в Аммані багато розваг для молоді — нічні клуби, музичні бари, кальян-бари. Головним центром нічного життя міста можна назвати район розвилки Abdoun Circle. Також багато барів, нічних клубів і стрип-клубів у районі Sweifieh, розташованому в західній частині Аммана.

Місто славиться своєю чудовою кухнею. Тут ви також знайдете популярні західні ресторани та заклади швидкого харчування, азіатські ресторани фьюжн, французькі бістро й італійські тратторії.

Амман є зручною відправною точкою для одноденних поїздок до прилеглих пам’яток. У годині їзди від міста, на висоті приблизно 400 метрів нижче рівня моря, розташована найнижча точка на Землі: Мертве море. Вважається, що багаті мінералами води Мертвого моря мають цілющі властивості. Поїздку до моря можна поєднати також із зупинкою в старовинному місті Мадаба, відомому своєю яскравою колекцією мозаїк візантійської епохи.

Як дістатися до Аммана

З Києва до столиці Йорданії регулярні рейси виконують кілька авіакомпаній. На літній період найдешевші квитки можна знайти у Pegasus Airlines — від 7603 грн за переліт туди й назад. Рейс із пересадкою в Анкарі. У вартість квитків входить до 20 кг багажу й ручна поклажа.

Для подорожей у жовтні можна знайти квитки за ціною від 6595 грн. Спільний рейс Pegasus Airlines і Aegean Airlines передбачає пересадку в Афінах на шляху до столиці Йорданії, і пересадку в Анкарі на зворотному шляху.

Найдешевші ж квитки ми знайшли для подорожей наприкінці листопада. У Ryanair вже є в продажу квитки на цей період за ціною від 6081 грн за переліт в обидва боки. На шляху в Амман будуть пересадки в Стокгольмі й Бергамо, на зворотному шляху — у Вільнюсі.

З 25 квітня прямі рейси з Києва в Амман почне виконувати авіакомпанія Jordan Aviation. Квитки вже доступні в продажу, ціна, щоправда, зависока — від 9360 грн за переліт в обидва боки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.