Альберобелло: місто труллів

Альберобелло: місто труллів

Альберобелло — невелика комуна в провінції Барі італійського регіону Апулія. Головною архітектурною особливістю цього району Апулії є труллі — дивні житлові будинки з конічним дахом, викладеним без застосування розчину. Альберобелло має статус об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, оскільки його комплекс із півтори тисячі труллі є унікальним.

Прихильність місцевих жителів до такого незвичайного способу будівництва будинків пояснюється тим, що такі споруди вважалися тимчасовими і їх легко було розібрати. За часів, коли місто активно забудовувався, існував закон, згідно з яким за кожну житлову споруду в місті бралися податки. Тому, коли в місті з’являвся збирач податків, місцеві жителі витягували з конструкції наріжний камінь, про розташування якого знав тільки господар будинку, і будова моментально перетворювалося на купу каміння. Коли збирач податків йшов, будинки швидко відновлювалися. Водночас незвичайна конструкція будинків дозволяла утримувати тепло взимку і прохолоду влітку.

Найцікавішою частиною Альберобелло є Ріон Монті, розташований на схилі навпроти сучасного центру міста. Основна частина труллі зосереджена саме тут. Ріон Монті складається з декількох вузьких вуличок, що спускаються зі схилу, і ряду вулиць, що оперізують схил. Ця частина міста виглядає дивовижно як здалеку, так і з близької відстані.

Маленькі білі будиночки в Альберобелло виглядають настільки незвично, що виникає відчуття, ніби ви потрапили в казку, а з найближчих маленьких дверей ось-ось з’являться гноми.

Альберобелло

Альберобелло

Альберобелло

Альберобелло

У деяких труллі зараз розміщуються магазини й ресторани, але багато з них населені місцевими жителями, які дуже доброзичливі до відвідувачів. У багатьох будинках є крихітні бари, де ви можете скуштувати місцеве вино. У сувенірних крамницях вам запропонують барвисті теракотові свистки, які виробляють у цьому регіоні, керамічні вироби та срібні прикраси.

Другий район Альберобелло називається Айя Піккола. Він дещо відрізняється від Ріона Монті. Тут менше туристів. Це звичайний житловий район із тихими вуличками й житловими будинками-труллі.

На вершині пагорба у віддаленій частині міста розташована церква Святого Антоніо. Будівля церкви виконана в тому ж стилі, що й місцеві житлові будинки: білосніжні кам’яні стіни й конічні дахи, викладені з круглих каменів.

Церква Святого Антоніо

Інша частина Альберобелло, в основному, забудована звичайними будинками, серед яких іноді можна зустріти будинки-труллі.

На основних вулицях Альберобелло може бути багатолюдно, тому варто відхилитися від головних маршрутів і заглибитися в другорядні вулички. Так ви зможете побачити, як живуть місцеві жителі. Ви також можете зупинитися на нічліг в одному з таких будинків.

Як дістатися до Альберобелло

Найближчий аеропорт, який приймає міжнародні рейси, розташований в Барі. З аеропорту можна доїхати маршрутним автобусом до залізничної станції Барі, а потім сісти на поїзд компанії Ferrovie Sud Est, який слідує до Альберобелло. Поїздка займає півтори години. Дорога проходить через мальовничі оливкові гаї й сади, серед яких вам раз у раз будуть траплятися білі будинки-труллі. Вартість проїзду становить приблизно 5 євро.

Залізнична станція в Альберобелло розташована всього в 5-10 хвилинах ходьби від центру міста.

Поїздка на автомобілі з Барі займає близько години.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.