7 причин відвідати Ісландію

7 причин відвідати Ісландію

Ісландія — мальовнича країна з незайманою природою, з пейзажами, від яких перехоплює подих, з приголомшливими водоспадами, яскравими льодовиками та гарячими джерелами.

Ми склали для вас список із 7 найцікавіших місць або природних явищ, заради яких варто відвідати Ісландію.

1. Полярне сяйво

Полярне сяйво

Завдяки своєму географічному розташуванню Ісландія є одним із кращих на землі місць для спостереження за полярним сяйвом. Це надзвичайне природне явище можна спостерігати в Ісландії в період із вересня до середини квітня. Полярне сяйво — одна з головних причин для відвідування Ісландії в зимовий період.

У спокійну зимову ніч містичне зелене сяйво можна спостерігати й над Рейк’явіком. Однак шанси побачити полярне сяйво значно виростуть, якщо ви відправитесь подалі від освітленого електрикою міста. В Ісландії багато досвідчених гідів, які спеціалізуються на турах для спостереження за полярним сяйвом.

2. Геотермальні ванни

Геотермальні ванни

В Ісландії є безліч геотермальних басейнів, оточених величними пейзажами.

Одне з популярних місць — геотермальне озеро Блакитна лагуна, розташоване в південно-західній частині Ісландії, у 40 кілометрах від Рейк’явіка. Води озера багаті сіркою й діоксидом кремнію і відомі своїми природними цілющими властивостями. Температура води в озері в будь-яку пору року в середньому становить 38-40 градусів.

Купання в кристально-блакитній воді з видом на засніжені гори або зелені пагорби подарує вам незабутні враження та благотворно вплине на ваше здоров’я.

3. Льодовики

Льодовики

Завдяки численним льодовикам і вулканам, які розкидані по всьому острову, Ісландію часто називають «Землею льоду і вогню». 11% території Ісландії вкриті льодовиками, найбільший із яких — Ватнайокутль, розташований у південно-східній частині острова.

Багато дивовижних місць Ісландії пов’язані з льодовиками. Для туристів організовані екскурсії льодовиками з різними варіантами: від піших прогулянок і поїздок на снігоходах до польотів на гелікоптері.

У літні місяці популярні тури на велике льодовикове озеро Йокюльсарлон. Озеро заповнене величезними айсбергами, які відкололися від льодовика Брейдамеркурйокул.

4. Вулкани

Вулкани

В Ісландії зосереджена велика кількість діючих вулканів. Під час короткого відвідування Ісландії ви навряд чи станете свідком виверження вулкана, але у вас точно буде можливість відвідати один із недіючих вулканів. Найцікавішим природним явищем такого роду є сплячий вулкан Thrihnukagigur, розташований неподалік від Рейк’явіка. Це єдиний вулкан у світі, де відвідувачі можуть на ліфті спуститися до магма-камери вулкана. Екскурсія до самого серця недіючого вулкана запам’ятається вам на все життя!

5. Чорні пляжі

Чорні пляжі

Ісландія не може похвалитися теплою сонячною погодою, однак її пляжі приваблюють відвідувачів з усього світу. Насамперед своєю дивовижною красою.

Неподалік від селища Вік на півдні Ісландії розташований всесвітньо відомий чорний гальковий пляж Рейнісфьяра. Це дивовижне за своєю красою місце з чорними базальтовими скелями, величезними печерами й постійними сильними вітрами.

Ще один чорний пляж, який можна відвідати, розташований у бухті Djúpalónssandur на півострові Снайфедльснес. Колись із цієї бухти щодня виходило до шістдесяти риболовних суден, а поруч розташовувалося одне з найбагатших рибальських селищ на півострові, але сьогодні бухта ненаселена.

Djúpalónssandur

Менш відомим, але не менш красивим є місце в Breiðamerkursandur на південному сході Ісландії, відоме як «Діамантовий пляж». Через річку Йокульса з прилеглої льодовикової лагуни виходять невеликі айсберги й потрапляють у море, де їх полірують хвилі, перш ніж вони будуть вимиті на чорні піски припливом. У сутінках і на світанку, коли сонце розташоване низько й освітлює пляж під низьким кутом, смужка чорного пляжу перетворюється в поле «діамантів», що світяться.

6. Національний парк Тінґветлір

Національний парк Тінґветлір

Одним з обов’язкових для відвідування місць в Ісландії є національний парк Тінґветлір, розташований у 45 хвилинах їзди від Рейк’явіка.

У парку розташовано найбільше природне озеро Ісландії Тінґватляватн, через яке проходить Сільфра — розлом між Північно-Американською та Євразійською тектонічними плитами. Прозорі води Сільфри приваблюють любителів підводного плавання з усього світу унікальною можливістю поплавати між континентальними плитами.

Деякі туристичні сайти включають Сільфру до топ-50 місць для дайвінгу у світі.

7. Спостереження за китами

Спостереження за китами

Ісландія в останні роки стає одним із найкращих місць для спостереження за китами. Води океану, які омивають Ісландію, забезпечують ідеальні умови життя для більш ніж двадцяти видів китів.

Зустріч віч-на-віч із китами в їхньому природному середовищі проживання — це незабутній досвід, який неможливо з чимось порівняти.

Морські екскурсії для спостереження за китами відправляються з Рейк’явіка, а також із невеликого містечка Хусавік, розташованого на північному сході Ісландії, на березі затоки Скьолфанді. У Хусавіку ви також можете відвідати «Музей китів», у якому дізнаєтеся все про китоподібних та їхнє життєве середовище.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.