7 місць на Землі, де можна побачити пінгвінів

7 місць на Землі, де можна побачити пінгвінів

Пінгвіни є одними з найчарівніших та найкумедніших живих створінь на Землі. Ви можете зустріти їх у природному середовищі проживання, і для цього зовсім не потрібно вирушати до Антарктики. Колонії пінгвінів є у багатьох мальовничих місцях у Південній півкулі: від пляжів Вогняної Землі до сонячного Кейптауна в Південній Африці та узбережжя Австралії.

Період із листопада до березня — найтепліший у Південній півкулі. Це найбільш зручний час для спостереження за пінгвінами. У теплу пору року вони більше часу проводять на березі, займаючись облаштуванням гнізд і виведенням потомства.

Ось список місць, де ви обов’язково зустрінете пінгвінів.

Фолклендські острови

Фолклендські острови

Одним із кращих у світі місць для спостереження за дикою природою, у тому числі за пінгвінами, є Фолклендські острови. Фолклендські острови — архіпелаг в Атлантичному океані, розташований у 463 кілометрах від узбережжя Аргентини. Фактично острова є британською територією.

На архіпелазі гніздяться кілька видів пінгвінів, серед яких пінгвіни Рокхоппера, субантарктичні пінгвіни, Магелланові та королівські пінгвіни. Найбільша на островах колонія королівських пінгвінів мешкає в районі мису Волонтер. На деяких островах архіпелагу можна зупинитися на ніч у готелі в безпосередній близькості від колонії пінгвінів.

Заповідник Пунта-Томбо, Аргентина

Заповідник Пунта-Томбо, Аргентина

Заповідник Пунта-Томбо розташований в 110 кілометрах на південь від міста Трелью в аргентинській провінції Чубут. Заповідник Пунта-Томбо є однією з головних туристичних пам’яток провінції Чубут, оскільки тут розташована найбільша колонія Магелланових пінгвінів у Південній Америці.

Наприкінці вересня, з приходом весни, тисячі Магелланових пінгвінів мігрують до Пунта-Томбо з південної Бразилії для гніздування. Вони залишаються на території парку до квітня, висиджують яйця, вирощують пташенят і готуються до міграції.

Доріжками парку можна гуляти прямо серед пінгвінів, які не звертають жодної уваги на людей.

Галапагоські острови, Еквадор

Галапагоські острови, Еквадор

Якщо ви мріяли поплавати в океані поруч із пінгвінами, найкращим місцем для цього є острів Бартоломе в Тихому океані, що входить до складу Галапагоських островів.

Пінгвіни, які мешкають на Галапагоських островах, унікальні тим, що це єдиний тип пінгвінів, який мешкає на північ від екватора. Також вони відрізняються невеликими розмірами, дорослі особини мають зріст не більше півметра.

Острів Філіпа, Австралія

Найменші пінгвіни у світі, відомі як малі пінгвіни, або блакитні пінгвіни, живуть на узбережжях Австралії й Нової Зеландії. На австралійському острові Філіпа можна поспостерігати за так званим «парадом пінгвінів» — щоночі, приблизно за годину до заходу сонця, пінгвіни виходять із води невеликими групами і, голосно перекрикуючись один з одним, крокують до схилу, на якому розташовані їхні нори. Для спостереження за пінгвінами в природному парку острова обладнані доріжки й лавки. Фото- і відеозйомка в нічний час тут заборонена, щоби не лякати птахів.

Пінгвіни іноді забрідають на автошляхи та стоянки, тому водіїв попереджають, щоб вони заглядали під автомобіль перед тим, як від’їжджати.

Острів Філіпа, Австралія

Острів Мартільо, Аргентина

Острів Мартільо, Аргентина

Острів Мартільо, розташований в аргентинській провінції Вогняна Земля, іноді називають «островом пінгвінів» через велику колонію субантарктичних і Магелланових пінгвінів. Під час міграції пінгвіни припливають на острів у період із вересня до квітня. Для туристів організовані невеликі тури для спостереження за пінгвінами. Туристів доставляють на острів на катерах, які відправляються з порту міста Ушуая. Під час поїздки каналом Бігль можна помилуватися мальовничими панорамними видами островів Вогненної Землі. Якщо скористатися екскурсією, яка відправляється з Естансіі Харбертон, можна спуститися на берег острова і прогулятися неподалік від місця проживання пінгвінів.

Пляж Болдерс, Південна Африка

Пляж Болдерс, Південна Африка

Мальовничий пляж Болдерс розташований на Капському півострові неподалік від міста Саймонстаун. Незважаючи на те, що він розташований близько до житлових будинків, пляж Болдерс є одним із небагатьох місць у світі, де можна спостерігати зблизька за африканськими пінгвінами. Колонія пінгвінів влаштувалася тут у 1985 році й зараз її чисельність оцінюється у 2-3 тисячі особин. На пляжі нещодавно були побудовані дощаті настили, з яких можна спостерігати за пінгвінами з відстані всього в кілька метрів.

Острови Балестас, Перу

Острови Балестас, Перу

Скелясті острови Балестас розташовані біля узбережжя Перу, у 20 кілометрах від міста Піско. Через біорізноманіття та відносну доступність ці острови називають «Малими Галапагосами». З міст Паракас і Піско можна здійснити екскурсію на човні вздовж скелястої берегової лінії й помилуватися на місцевих мешканців, серед яких є пінгвіни Гумбольдта, які знаходяться під загрозою зникнення.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.