6 унікальних місць, які можуть зникнути

6 унікальних місць, які можуть зникнути

Звичка відкладати подорожі на потім може призвести до того, що деякі унікальні місця нашої планети ви можете ніколи вже не побачити.

 1. Якщо ви завжди мріяли побачити Тадж-Махал, то варто вже поспішити, оскільки він дуже швидко руйнується. Причиною цьому є величезний потік туристів (більш ніж 3 мільйони на рік), екологія, що погіршується, та відсутність належної зацікавленості з боку властей. Стан настільки критичний, що для того, щоби зберегти це чудо світу, його можуть повністю закрити для відвідування.

  Тадж Махал

 2. Мальдіви — країна, що розташована на острові всього в 1,5 метрах над рівнем моря. Рівень води у світовому океані, який збільшується щороку, може змити цей туристичний куточок зовсім скоро.

  Мальдіви

 3. Мертве море. З 1930 року цей унікальний курорт і найбільш солоне водоймище у світі зменшилося наполовину, і кожного року продовжує зменшуватися на 1 метр.

  Мертве море

 4. Венеція. Ще одне місце, якому загрожує непоправна катастрофа. Рівень води щорічно піднімається всього на кілька міліметрів, але за підрахунком вчених, уже за 40 років місто може стати небезпечним для проживання. Перевантаженість та поганий стан опор, на яких стоїть Венеція, ще більше погіршують ситуацію.

  Венеція

 5. Великий Бар’єрний Риф. Вчені стверджують, що з поточною ситуацією, Великий Бар’єрний Риф може проіснувати всього до 2100 року. Враховуючи глобальні зміни клімату і величезний наплив туристів, які також додають свій внесок, екологічна катастрофа неминуча.

  Великий Бар’єрний Риф

 6. Альпи. Світове потепління загрожує й льодовикам Альп, 80% яких розтануть уже до кінця нашого сторіччя. Зникнуть не тільки відомі горнолижні курорти, а й кардинально зміниться екосистема.

  Альпи

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.