5 найцікавіших місць у Національному парку Арки, США

5 найцікавіших місць у Національному парку Арки, США

На території Сполучених Штатів є кілька десятків природних парків із неймовірно красивими й унікальними ландшафтами. Один із них — Національний парк Арки.

Національний парк Арки розташований у штаті Юта, у 8 кілометрах від міста Моаб. У парку Арки зосереджена найбільша у світі кількість природних арок — скельних утворень у вигляді арок, мостів і воріт, що утворилися в результаті ерозії гірських порід.

Національній парк Арки

Національній парк Арки

Національній парк Арки

Національній парк Арки

Національній парк Арки

Найкращий спосіб познайомитися з визначними пам’ятками Національного парку Арки — піша прогулянка. Є різні маршрути: від коротких 10-хвилинних прогулянок, які підійдуть для відвідувачів будь-якого віку, до 4-годинних походів у найбільш віддалені райони парку.

У нашій сьогоднішній добірці — п’ять найцікавіших місць у парку Арки.

Витончена арка

Витончена арка

Найвідомішою й найбільш відвідуваною пам’яткою Національного парку арчес є Витончена арка, яку жартома також називають «Ковбойськими штанами». Зображення Витонченої арки можна зустріти на номерних знаках штату Юта, а також на поштових марках, які були випущені до 100-річного ювілею штату. Естафета олімпійського вогню для зимових Олімпійських ігор 2002 року пройшла під цією аркою.

Отвір під аркою має висоту 14 метрів і ширину 9,8 метра, що робить її найбільшою окремо розташованою аркою в парку.

Пейзажна арка

Пейзажна арка

Пейзажна арка є найдовшою природного аркою у світі. Вона розташована в північній частині Національного парку Арки в так званому Саду Диявола — районі парку зі скелястими формуваннями, які вражають уяву. Довжина Пейзажної арки приблизно дорівнює довжині футбольного поля. А під самою аркою цілком міг би поміститися багатоповерховий житловий будинок.

У 1991 році масивна плита відкололася від нижньої сторони арки, у результаті чого арка стала ще тонше. Після того, як від арки відкололися ще два великих фрагменти, у цілях безпеки прохід під аркою для туристів закрили.

Балансуюча скеля

Балансуюча скеля

Балансуюча скеля розташована поруч із головною дорогою парку, приблизно в 15 кілометрах від входу в парк. Це один із небагатьох об’єктів парку, який добре видно ​​з дороги.

Загальна висота Балансуючої скелі становить 39 метрів, це найбільший об’єкт такого роду в парку.

Величезний камінь немов балансує на п’єдесталі заввишки майже 17 метрів. Вага цієї каменюки дорівнює вазі 27 блакитних китів. Незвичайну форму це скельне утворення отримало завдяки тому, що його верхня й нижня частина складаються з різних типів пісковика, які розмиваються з різною швидкістю.

У Балансуючої скелі був «менший брат» — схоже утворення, але менших розмірів, яке обрушилося 40 років тому. Припускають, що така ж доля чекає й на Балансуючу скелю.

Подвійна арка

Подвійна арка

Подвійна арка розташована в районі з назвою Вікна. Це скельне утворення являє собою сукупність двох природних арок різного розміру. Більший отвір має довжину 45 метрів і висоту 32 метри. Це найвищий отвір у парку і другий за довжиною арочний проліт. Подвійна арка утворилася під впливом водної ерозії, спрямованої зверху вниз, у той час як більша частина арок у парку утворена під впливом бічної ерозії.

У цій частині парку знімалися початкові сцени фільму «Індіана Джонс і Останній хрестовий похід». Однак печер, показаних у фільмі, у парку немає.

Арка Череп

Арка Череп

Арка Череп розташована неподалік від району парку, який називається Вогняна піч. У цьому районі зосереджена низка вузьких скель, верхівки яких у променях заходу світяться немов вугілля — звідси і виникла назва цієї частини парку.

Ця подвійна арка схожа на очниці величезного черепа, тому вона користується популярністю у відвідувачів парку.

Якщо ви зупинитесь у Національному парку Арки на ніч, у вас буде чудова можливість помилуватися зоряним небом. Поблизу великих міст через світлове забруднення на нічному небі зірок майже зовсім не видно. У небі над парком у ясну ніч видно до 6 тисяч зірок. Раз на тиждень паркові рейнджери проводять нічні екскурсії в райони парку, які є найбільш зручними для спостереження за зоряним небом.

Зоряне небо над Національним парком Арки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.