5 маленьких міст Франції, які варто відвідати цього літа

5 маленьких міст Франції, які варто відвідати цього літа

Пропонуємо 5 місць у Франції, які можна відвідати цього літа. 5 маленьких і мальовничих містечок, де можна познайомитися з місцевою культурою й кухнею й насолодитися неповторними пейзажами.

Колліур

Колліур

Колліур — маленьке містечко, розташоване у 24 кілометрах від іспанського кордону. Французький художник і скульптор Анрі Матісс сказав про це місто: «У всій Франції немає такого синього неба, як те, що над Колліуром. Мені просто потрібно відкрити віконниці моєї кімнати, і в мене є всі кольори Середземномор’я».

У літні місяці Колліур дійсно прекрасний. Його залиті сонцем яскраво-пофарбовані будинки, магазини й кав’ярні з видом на бірюзові води гавані як і раніше приваблюють художників. Сьогодні Колліур є справжнім центром мистецтв — у старому рибальському кварталі працюють кілька десятків художніх галерей і майстерень.

У Колліурі є кілька затишних бухт із пляжами, у тому числі дві прямо в серці міста. Ви можете прогулятися від Колліуру до Баніюля прибережною дорогою, відомою як Шлях контрабандиста. Цією дорогою доставлялася контрабанда для переправлення через іспансько-французький кордон. Уздовж маршруту є кілька майже пустельних пляжів. У Баніюлі ви можете орендувати байдарку і відправитися на прогулянку вздовж мальовничого узбережжя.

Івуар

Івуар

Івуар — містечко на півночі департаменту Верхня Савойя на березі Женевського озера. Івуар відомий завдяки середньовічній архітектурі, що добре збереглася, і яскравому квітковому оформленню в літній сезон.

Івуар є одним із кращих французьких містечок для піших прогулянок. На особливу увагу заслуговує «Сад п’яти почуттів» (Jardin des Cinq Sens), розташований у центрі Івуара.

На березі озера розташований величний замок Івуара XVII століття. Це одне з наймальовничіших місць для фотозйомки. Щоправда, у сам самок ви потрапити не зможете. Він перебуває у приватній власності й закритий для відвідувачів.

Дінан

Дінан

Дінан — містечко в Бретані на берегах річки Ранс. Це одне з найкрасивіших міст у Бретані, у якому практично повністю збереглася старовинна забудова.

У середньовічному місті на вершині пагорба ви зустрінете безліч прекрасних старих будівель, деякі з яких відносяться до XIII століття. У місті збереглася велика частина міських стін, які можна оглянути.

Основні історичні пам’ятки Дінана включають театр Якобінса, що датується 1224 роком, яскраву готичну церкву Святого Мало, базиліку Христа Спасителя, вежу герцогині Анни й замок Дінан. Обов’язково прогуляйтеся мальовничою вулицею Жерзюаль, яка веде з порту в центр міста.

Цього року наприкінці липня в Дінані відбудеться дводенний фестиваль «Fête des Remparts». На гостей та мешканців міста чекають лицарські поєдинки, ярмарок та безліч інших розваг.

Кальві

Кальві

Кальві — мальовниче курортне місто, розташований на північно-західному узбережжі острова Корсика. Місцеві жителі стверджують, що тут народився Христофор Колумб. Однак сам іспанський мореплавець приховував цей факт, оскільки в ті часи через критику уряду жителі острова користувалися поганою репутацією.

Над містом височить оточена масивними стінами цитадель XIII століття — головна визначна пам’ятка Кальві. Якщо ви підніметеся сюди, вашому погляду відкриється панорама міста й розкішної гавані, наповненої яхтами. Ви можете відпочити на довгому білому пляжі Кальві або прогулятися містом. Любителям природи рекомендуємо відправитися на човні на екскурсію в заповідник, розташований поруч із селищем Джиролата.

Л’Іль-сюр-ла-Сорг

Л'Іль-сюр-ла-Сорг

Л’Іль-сюр-ла-Сорг — невелике містечко, розташоване на південному сході Франції в Провансі. Л’Іль-сюр-ла-Сорг славиться своїми численними антикварними крамницями. Це один із найважливіших центрів торгівлі антикваріатом у світі. У серпні в Л’Іль-сюр-ла-Сорг відбувається щорічний антикварний ярмарок.

Завдяки мальовничим каналам річки Сорг Л’Іль-сюр-ла-Сорг відомий як «Венеція Провансу». Уздовж каналів розташувалися численні крамнички, кав’ярні та ресторани. На самому каналі збереглися кілька водяних коліс у робочому стані.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.