5 чарівних міст Провансу, які варто відвідати цього літа

5 чарівних міст Провансу, які варто відвідати цього літа

У нашій добірці — п’ять чарівних міст Провансу, які варто відвідати цього літа. П’ять місць, де на вас чекає цілий калейдоскоп вражень: залиті сонцем вузькі вулички, оливкові гаї, нескінченні поля лаванди, чудове вино, теплий клімат і середземноморське узбережжя.

Горд

Горд

Горд — невелике містечко, розташоване в 30 кілометрах від Авіньйона. Горд вважається одним із найкрасивіших міст Франції. Бруковані вузькі вулиці Горда збігають вниз із пагорба, на вершині якого розташований величний замок XVI століття. До Горда приїжджали за натхненням багато знаменитих французьких художників, серед яких Марк Шагал, Андре Лот і Віктор Вазарелі.

Однією з визначних пам’яток Горда є абатство Сенанк XII століття, оточене полями лаванди.

Абатство Сенанк

Юзес

Юзес

Юзес — старовинне містечко, розташоване у 25 кілометрах на північ від Німа. Найвідомішим архітектурним пам’ятником Юзеса є старовинний замок місцевих герцогів із високою дзвіницею, побудованою в XI столітті. Юзес славиться своїм суботнім ринком, на якому можна придбати місцеву продукцію, текстиль, а також сувеніри.

Неподалік від Юзеса на річці Гардон розташований давньоримський акведук Пон-дю-Гар, побудований у I столітті н. е. За часів Стародавнього Риму через цей акведук проходив водопровід із Німа в Юзес. На сьогодні Пон-дю-Гар є найвищим давньоримським акведуком, що зберігся, а також однією з найпопулярніших визначних пам’яток у Франції.

Пон-дю-Гар

Лурмарен

Лурмарен

Лурмарен — невелике селище, розташоване в 50 кілометрах від Авіньйона біля підніжжя гірського масиву Люберон. Лурмарен оточений мальовничими оливковими гаями, мигдальними деревами і виноградниками.

Серед визначних пам’яток Лурмарена — красивий замок епохи Відродження, католицька і протестантська церкви. На кладовищі Лурмарена поховані відомі письменники Альбер Камю й Анрі Боско.

Руссійон

Руссійон

Селище Руссійон розташоване в 40 кілометрах від Авіньйона. Разом із містом Горд Руссійон є одним із найпопулярніших туристичних місць у районі Люберон у Провансі. Головними визначними пам’ятками Руссійона є чарівні будинку в провансальської стилі XVII і XVIII століть, а також старовинна церква Сен-Мішель.

Менерб

Менерб

Менерб — оточене середньовічними фортечними стінами селище в південному департаменті Воклюз, у передгір’ї французьких Альп. Менерб відомий своїми високоякісними винами і трюфелями. Неподалік від Менерба розташовані руїни Шато-де-Лакост, заміської резиденції маркіза де Сада.

Особливу популярність у туристів Менерб здобув після того, як у 1989 році вийшов роман англійського письменника Пітера Мейла «Рік у Провансі», дія якого відбувається в Менербі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.