10 цікавих місць, які варто відвідати в Ірландії

10 цікавих місць, які варто відвідати в Ірландії

Ірландія — один із найцікавіших туристичних напрямків у Європі. Це країна з величною історією, яскравою культурою і красивою природою. Попри невеликі розміри, Ірландія пропонує мандрівникам безліч цікавих пам’яток: старовинні замки, оповиті таємницями стародавні монастирі і природні чудеса. Ми вибрали для вас 10 пам’яток, відвідування яких дозволить вам отримати найбільш яскраві враження від візиту на Смарагдовий острів.

Кліф Могер

Кліф Могер

Найпопулярнішою пам’яткою Ірландії, безсумнівно, є Кліф Могер. Зображення цих величних і неймовірно красивих скель найчастіше можна зустріти на листівках і путівниках по Ірландії.

Кліф Могер розташований на березі Атлантичного океану в графстві Клер, неподалік від селища Лісканор. Скелі простягаються на 8 кілометрів уздовж Атлантики й піднімаються над океаном на 214 метрів у найвищій точці.

Згідно з кельтською міфологією, на південь від Кліфу Могер розташована чарівна країна Тір на Ног — острів вічної молодості й місце, де мешкають племена богині Дану.

Уздовж круч прокладені дві стежки. Офіційна має довжину 18 кілометрів і розташована трохи далі від обриву. Стежка проходить повз Туристичний центр, у якому працює виставка Atlantic Edge. Поруч розташовані дві кав’ярні та кілька сувенірних магазинів.

Національний парк Кілларні

Національний парк Кілларні

У південно-західній частині Ірландії в графстві Керрі розкинувся Національний парк Кілларні, який славиться своїми мальовничими пейзажами.

У центрі парку розташований особняк Макросс Хаус, побудований у XIX столітті. Одного разу його відвідала королева Вікторія, до візиту якої власникам особняка довелося готуватися майже 10 років.

Макросс Хаус

Навколо особняка розбитий чудовий сад, яким можна прогулятися пішки або проїхатися на старовинній кареті.

Крізь Національний парк Кілларні прокладені кілька туристичних маршрутів, які проходять повз мальовничі озера й гори. Родзинкою західної частини парку є 11-кілометровий проїзд над вузьким і скелястим гірським перевалом Данлоу, висіченим льодовиками наприкінці льодовикового періоду.

Замок Рос

На березі озера Лох-Лейн розташований середньовічний замок Рос, що належав клану О’Донахью. За легендою, главу клану О’Донахью невідома сила витягнула з вікна замку разом із меблями й закинула в озеро, де він і потонув. Зараз О’Донахью живе на дні озера й уважно стежить за тим, що відбувається в замку.

Глендалох

Глендалох

Глендалох — долина в графстві Віклов, на сході Ірландії. Це одне з найважливіших чернечих місць в Ірландії. У VI столітті Св. Кевін заснував у долині поселення, яке згодом перетворилося на так зване Монастирське місто.

Однією з головних визначних пам’яток у долині є кругла вежа висотою приблизно 30 метрів, побудована зі сланцю, що чергується з гранітом. Вежа має шість поверхів, з’єднаних дерев’яними сходами. Чотири перші поверхи мають одне маленьке вікно, у той час як верхній поверх оснащений чотирма вікнами, спрямованими на чотири сторони світу. Вежа використовувалась як дзвіниця, а також служила іноді сховищем і місцем притулку під час нападів.

Скеля Кашел

Скеля Кашел

Скеля Кашел — чудова група середньовічних будівель, розташована на вапняковій скелі в Золотій долині. Скеля Кашел складається з замку XV століття, готичного собору XIII століття, круглої вежі XII століття, романської каплиці, Високого хреста й Зали вікарія. Протягом декількох століть Скеля Кашел була резиденцією королів Ірландії.

Замок Бларні

Замок Бларні

Замок Бларні — середньовічна фортеця, розташована в селищі Бларні, неподалік від Корка. Замок був побудований понад 600 років тому ірландським правителем Кормаком Маккарті.

На вершині замку розташований Камінь красномовства. У 1314 Маккарті допоміг Роберту Брюсу в битві з королем Едуардом II, за що отримав у дар половину Скунського каменю, який був священною реліквією Шотландії. Камінь вмонтували в стіну замку. Згідно з легендою, людина, що поцілує камінь, отримує дар красномовства.

Замок Бунратті

Замок Бунратті

Замок Бунратті розташований у графстві Клер, у центрі селища Бунратті, неподалік від міста Шаннон. Замок був побудований у 1425 році. Серед середньовічних фортець Ірландії він зберігся найбільш добре. У приміщеннях замку збереглися прекрасні меблі XVIII і XVI століть, а також старовинні гобелени. Навколо замку розбитий Народний парк, який є музеєм під відкритим небом. У ньому представлено 30 будівель, серед яких є церква Ардкроні, яка переїхала сюди із селища Ардкроні й була знову відкрита в 1998 році.

В’язниця Кілмаінхам, Дублін

В'язниця Кілмаінхам, Дублін

Кілмаінхам — музей історії боротьби за незалежність Ірландії, розташований у будівлі колишньої в’язниці. В’язниця була побудована в 1796 році й експлуатувалася до 1924 року. У ній тримали під вартою багатьох відомих революціонерів і ірландських націоналістів, завдяки чому в’язницю Кілменхем іноді називають «Ірландською Бастилією».

Будівлею в’язниці проводяться екскурсії. На останньому поверсі розташована художня галерея, де представлені картини та скульптури, створені ув’язненими в інших ірландських в’язницях.

Трініті-коледж, Дублін

Трініті-коледж, Дублін

Трініті-коледж є найстарішим університетом Ірландії. Він був заснований в 1592 році королевою Єлизаветою I. Випускниками Трініті-коледжу були такі відомі письменники, як Оскар Уайльд, Брем Стокер, Джонатан Свіфт.

Щоб оглянути всі цікаві місця на території коледжу, можна взяти участь у пішохідній екскурсії, маршрут якої починається від входу до регентського будинку на Коледж-грін.

Графтон-стріт, Дублін

Графтон-стріт, Дублін

Графтон-стріт — одна з двох головних торгових вулиць ірландської столиці. Практично вся Графтон-стріт є пішохідною зоною, тут часто виступають місцеві музиканти й поети. Єдина ділянка з рухом автотранспорту — проміжок між Коледж-грін і Насау-стріт. Тут розташовані дві відомі пам’ятки: будинок ректора Трініті-коледжу, побудований у XVIII столітті, і статуя Моллі Малоун, героїні популярної ірландської пісні, яка є одним із неофіційних символів Ірландії.

Кінсейл

Кінсейл

Кінсейл — курортне містечко в графстві Корк, у гирлі річки Бандон. Кінсейл користується великою популярністю в любителів парусного спорту, риболовлі, прогулянок на природі і смачної їжі — місто славиться своїми ресторанами.

На відвідування Кінсейла можна відвести день чи два: прогулятися вузькими вуличками з галереями, сувенірними крамницями та затишними барами, відвідати мальовничу гавань з яхтами та величезний замок XVII століття.

Гавань у Кінсейлі

Якщо ви приїдете в Кінсейл наприкінці жовтня, ви зможете потрапити на щорічний джазовий фестиваль. Концерти відбуваються у місцевих пабах і готелях.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.