10 найкрасивіших замків Німеччини

10 найкрасивіших замків Німеччини

Німеччина славиться своїми середньовічними замками, яких у країні налічується більше 20 000. Далеко не всім із них вдалося вціліти в первозданному вигляді, але ті, які добре збереглися — неймовірно красиві і приваблюють мільйони туристів з усього світу.

Ці величні споруди багато чого побачили на своєму віку: у них жили королі й герцоги, у їхніх стінах приймалися важливі державні рішення і влаштовувалися бенкети, під їхніми стінами відбувалися грандіозні битви. Багато з них досі зберігають старовинні реліквії: меблі, картини і зброю.

Ми склали для вас список 10 найкрасивіших замків Німеччини, які доступні для відвідувань.

1. Нойшванштайн

Замок Нойшванштайн (Neuschwanstein)

Замок Нойшванштайн (Neuschwanstein) — найвідоміший європейський замок, це справжня перлина Баварії. Замок побудував король Баварії Людвіг II в період з 1869 по 1886 рік. Замок розташований на високому пагорбі, з якого відкривається приголомшлива панорама Альп і долини Хоеншвангау. Замок виглядає немов декорації до казки і справляє неймовірне враження. Захоплює дух і від інтер’єрів замку, які оформлені ілюстраціями до опер Вагнера та старовинних німецьких легенд.

У даний час Нойшванштайн є музеєм. Вартість квитків становить 12 євро.

2. Гоеншванґау

Замок Гоеншванґау (Hohenschwangau)

Замок Гоеншванґау (Hohenschwangau) розташований у південній Баварії поблизу від селища Гоеншванґау, неподалік від міста Фюссен, поруч із кордоном з Австрією.

Замок був побудований в XII столітті, однак згодом він був майже повністю зруйнований. Максиміліану II, батькові Людвіга II, сподобалися околиці замку, і він викупив ці землі разом із руїнами і відновив замок. Гоеншванґау був офіційною щорічною та мисливською резиденцією Максиміліана, його дружини Марії Фредеріки Прусської, і двох їхніх синів.

Зараз замком володіє Фонд Віттельсбахів. Замок відкритий для відвідувань, щороку він приймає до 300 тисяч відвідувачів. Замок відкритий круглий рік, за винятком Різдва. Відвідування можливо тільки разом із гідом. Вартість екскурсії для дорослих відвідувачів становить 13 євро, для дітей до 18 років вхід безкоштовний.

3. Гогенцоллерн

Замок Гогенцоллерн (Hohenzollern)

Замок Гогенцоллерн (Hohenzollern) є родовим маєтком імператорського дому Гогенцоллернів. Замок розташований на висоті 855 метрів на вершині гори Гогенцоллерн, у 50 км на південь від Штутгарта.

Перший замок на вершині гори був побудований в XI столітті й повністю зруйнований військами імперських міст Швабії. Через двісті років був зведений другий замок, який за часів Тридцятилітньої війни служив притулком для однієї з гілок роду Гогенцоллернів. Цей замок був частково зруйнований і відновлений уже в XIX столітті королем Фрідріхом Вільгельмом IV.

Сьогодні замок є популярним туристичним місцем. Відвідувачів приваблюють дивовижні пейзажі, красива старовинна архітектура, а також розкішні інтер’єри замку й музей. У колекції музею представлені такі експонати, як лист Джорджа Вашингтона, корона прусських королів, уніформа Фрідріха Великого й інші відомі реліквії.

Дорослий квиток коштує від 7 до 12 євро, дитячий — 5-6 євро.

4. Вартбург

Замок Вартбург (Wartburg)

Замок Вартбург (Wartburg) розташований у Тюрінгії, на горі неподалік від міста Айзенаха. Згідно з легендою, замок був заснований в 1067 році. Вартбург вважається одним із найбільш добре збережених середньовічних замків у Німеччині. Також Вартбург відомий тим, що тут протягом року переховувався від переслідувань християнський богослов і ініціатор Реформації Мартін Лютер.

Відвідувачі можуть здійснити екскурсію замком або відвідати музей, де представлені знамениті картини Лукаса Кранаха, скульптури Тільмана Ріменшнайдера, безцінні гобелени й меблі. Також на території замку проводяться різні заходи, які залучають відвідувачів з усього світу: фестиваль «Літні ночі», театральні вистави, різдвяний ярмарок.

Відвідування території замку безкоштовне. Екскурсії приміщеннями замку платні. До 29 березня діють такі ціни: квиток для дорослих — 7 євро, студентам 5 євро, школярам 4 євро. Дітям до 6 років вхід безкоштовний. З 30 березня вартість квитків підвищиться на 2-3 євро.

5. Меспельбрунн

Замок Меспельбрунн (Mespelbrunn)

Замок Меспельбрунн (Mespelbrunn) — невеликий середньовічний замок, розташований на території міста Меспельбрунн, між Вюрцбургом і Франкфуртом, у долині річки Ельзава. Меспельбрунн є одним із найбільш популярних туристичних об’єктів на воді в Німеччині.

Замок був побудований на початку XV століття і спочатку був неукріпленим житловим будинком. Через 15 років спадкоємець першого власника зміцнив споруди кам’яними стінами і вежею, а також ровом із водою.

Замок відкритий для відвідувачів із березня до кінця листопада. Вартість 40-хвилинного туру замком для дорослих становить 5 євро, для дітей — 2,5 євро.

6. Ліхтенштайн

Замок Ліхтенштайн (Lichtenstein)

Замок Ліхтенштайн (Lichtenstein) розташований у містечку Хонау, у комуні Ліхтенштайн у Баден-Вюртемберзі. Замок розташований на скелі гірського масиву Швабський Альб, звідки відкривається приголомшливий панорамний вид на долину Ехац.

Замок був побудований у 1840-1842 роках Вільгельмом Урахським, герцогом Вюртемберзьким. На будівництво замку герцога надихнув роман «Ліхтенштайн» Вільгельма Гауффа. Зараз замок належить нащадкам герцога, він відкритий для відвідувань.

Вхід на територію замку платний, дорослий квиток коштує 2 євро, дитячий 1 євро. Екскурсія з гідом приміщеннями замку коштує 8 євро для дорослих відвідувачів, і 3,50 для дітей. На екскурсії відвідувачі можуть оглянути розкішні кімнати замку, обставлені оригінальними середньовічними меблями, й ознайомитися з колекцією картин, фресок, середньовічної зброї та обладунків.

7. Ельц

Замок Ельц (Eltz)

Замок Ельц (Eltz) розташований на пагорбі, оточеному густими лісами, поруч із річкою Мозель, неподалік від Віршема. Замок був споруджений в XII столітті й до сьогодні належить нащадкам перших власників. Замок не був зруйнований у періоди бурхливих воєн, тому його середньовічна архітектура дуже добре збереглася.

Екскурсії замком проводяться тільки в теплу пору року, з кінця березня до першого тижня листопада. Оглядова екскурсія замком триває 40 хвилин і включає огляд великої колекції творів мистецтва. Вартість квитків — 10 євро.

8. Кохем

Замок Кохем (Reichsburg Cochem)

Замок Кохем (Reichsburg Cochem) розташований у місті Кохем на річці Мозель у федеральній землі Рейнланд-Пфальц.

Замок розташований на пагорбі на висоті 100 метрів над річкою й оточений чудовими виноградниками. Замок був побудований приблизно в XII столітті. У XVII столітті Кохем був майже повністю зруйнований військами короля Людовика XIV. Через два століття замок був відновлений у неоготичному стилі. Зараз замок належить місту Кохему.

Вартість екскурсії замком становить: 6 євро для дорослих відвідувачів, 5 євро для студентів, 3 євро для дітей від 6 до 17 років. Квиток для сімейного відвідування коштуватиме 16 євро.

9. Гейдельберзький замок

Гейдельберзький замок (Heidelberger Schloss)

Гейдельберзький замок (Heidelberger Schloss) розташований біля міста Гейдельберга в долині річки Неккар. Як і багато інших замків у Німеччині, Гейдельберзький замок був побудований на високому пагорбі, з якого відкриваються чудові краєвиди. Замок являє собою складний комплекс із кількома будинками і двором і функціонує як місто. Будівництво замку датується 1300 роком. Як і замок Кохем, Гейдельберзький замок був зруйнований військами Людовика XIV у XVII столітті й був відновлений лише через кілька десятиліть.

Щоби ретельно вивчити замок, вам знадобитися кілька годин. Замок відкритий для відвідувань круглий рік. Вартість екскурсії замком для дорослих становить 5 євро, для дітей — 2,50 євро.

10. Шверінський замок

Шверінський замок (Schweriner Schloss)

Шверінський замок (Schweriner Schloss) розташований у місті Шверін, земля Мекленбург — Передня Померанія. Замок, який можна назвати справжнім архітектурним шедевром, був побудований посеред озера на острові, з’єднаному з містом двома мостами. Спочатку на місці замку була фортеця, збудована в X столітті, після чого на її місці був зведений сучасний палац на замовлення герцога Фрідріха Франца II. Зараз у палаці засідає ландтаг Мекленбурга — Передньої Померанії.

Кажуть, що в замку можна побачити привид Петрманнхена — маленьку істоту в одязі XVII століття, яка бродить залами палацу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.