10 місць, які варто відвідати в німецькому Любеку

10 місць, які варто відвідати в німецькому Любеку

Любек — невелике місто на півночі Німеччини, яке має багату історію. Місто було засноване у XII столітті й доволі швидко стало одним із найважливіших портів на Балтійському морі. У XIV та XV століттях Любек фактично був столицею Ганзейського союзу, до якого входили 130 європейських міст. У ті часи Любек був відомий як «Королева Ганзи».

Зараз Любек — популярний морський курорт та процвітаюче провінційне місто, у якому збереглося багато цікавих зразків готичної архітектури. Ми підготували для вас добірку найцікавіших пам’яток, які варто відвідати в цьому місті.

Гольштентор

Гольштентор

Середньовічна міська брама Гольштентор є одним із символів Любека. Брама була побудована в період між 1464 та 1478 роками. Спочатку брама була частиною оборонного комплексу, який складався з чотирьох споруд, розташованих одна за одною.

Брама Гольштентор складається з трьох веж: двох напівкруглих із конічним дахом, та центральної, на першому поверсі якої розташована брама.

Зараз у Гольштенторі розташований музей. На площі перед брамою часто проводяться різні концерти та культурні заходи.

Бургтор

Бургтор

Бургтор — північна міська брама, яка була частиною однієї оборонної споруди разом с брамою Гольштентор. Центральна частина, виконана в пізньому готичному стилі, була побудована в 1444 році. Пізніше була добудована вежа в романському стилі з дахом у вигляді шолому.

Міська ратуша

Міська ратуша

Міська ратуша Любека є однією зі старіших діючих ратуш у Німеччині. Будівництво ратуши почалося в 1230 році, коли була побудована частина з трьома гострими шпилями.

Зараз у будівлі ратуші проводяться щоденні екскурсії. Однією з цікавих особливостей інтер’єру ратуші є двері різної висоти в залі суда. Особи, визнані судом невинними, залишали зал крізь високі двері, а засуджені — крізь низькі.

Любекський собор

Любекський собор

Любекський собор є однією із найбільш древніх пам’яток Любека. Він був побудований у XII столітті герцогом Саксонії Генріхом Левом. Собор був частково зруйнований під час повітряного нальоту в Другій світовій війні. Був зруйнований вівтар, датований 1696 роком, та безцінний орган. У 1982 році собор реконструювали. У ньому був споруджений лифт, на якому відвідувачі можуть піднятися на верхню частину дзвіниці.

Церква святої Марії

Церква святої Марії

Церква святої Марії, розташована в старому купецькому кварталі, є найвищою спорудою в місті — її шпилі досягають у висоту понад 120 метрів. Церква була побудована більш ніж 700 років тому й довгий час служила зразком для багатьох інших церков у Балтійському регіоні. В одному із залів церкви можна побачити уламки дзвону, який впав і розбився під час повітряного нальоту в 1942 році.

«Будинок Будденброків»

«Будинок Будденброків»

«Будинок Будденброків» — особняк у центрі Любека, на Менгштрассе. У цьому будинку, побудованому в 1758 році, провели дитинство відомі німецькі письменники Томас і Генріх Манн. Зараз у цій будівлі розташований музей — «Центр Генріха й Томаса Манна».

Соляні сховища Любека

Соляні сховища Любека

Соляні сховища Любека (Salzspeicher) являють собою шість історичних цегляних будівель на річці Траве, неподалік від воріт Гольштентор. Сховища були побудовані в XVI-XVIII столітті і використовувалися для зберігання солі, яка видобувалася поблизу Люнебурга й потім доставлялася в Любек каналом Штекніца. Пізніше будівлі були пристосовані для зберігання інших товарів: зерна, деревини, тканин.

Частина комплексу сховищ використовувалася під час зйомок класичного фільму жахів «Носферату. Симфонія жаху».

Травемюнде

Травемюнде

Травемюнде — приморський курорт у Любеку, розташований в гирлі річки Траве. Травемюнде є одним із найвідоміших морських курортів Німеччини. Тут розташований широкий піщаний пляж, на який у вихідні стікається багато відпочивальників.

Вітрильник «Пасат»

Чотирьохщогловий вітрильник «Пасат»

Елегантний чотирьохщогловий вітрильник «Пасат» є морським символом курорту Травемюнде. Вітрильник був побудований в 1911 році в Гамбурзі і використовувався для рейсів до Південної Америки. Зараз «Пасат» використовується як музей: відвідувачі можуть прогулятися палубою вітрильника або спуститися до каюти й радіо-рубки.

Салон марципану Niederegger

Салон марципану Niederegger

Любек славиться виробництвом марципану. Згідно з місцевою легендою, марципан уперше був винайдений у Любеку в голодний рік, коли в місті скінчилися всі продукти й жителі міста стали використовувати консервований мигдаль і цукор для приготування хліба.

Найвідоміший виробник марципану в Любеку — компанія «J.G.Niederegger». У центрі міста неподалік від ратуші розташований Салон марципану «Café Niederegger», який вважається місцевою визначною пам’яткою. У кав’ярні можна скуштувати ласощів і поспостерігати за тим, як із марципану виготовляють різні фігурки.

Як дістатися до Любека

Найближче до Любека велике місто з міжнародним аеропортом — Гамбург, відстань до якого становить 70 кілометрів. З Гамбурга до Любека можна доїхати поїздом. Вартість квитків складе 15-17 євро. Подорож триватиме 40-60 хвилин. Також можна доїхати автобусом, який прямує від автовокзалу Гамбурга до аеропорту Любека. Вартість квитка складе приблизно 8 євро.

Прямі рейси з Києва до Гамбурга виконує авіакомпанія Wizz Air. З пересадками літають МАУ, Lufthansa, LOT Polish Airlines, airBaltic, KLM, Turkish Airlines, Austrian Airlines та інші авіакомпанії.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.